Ehitusmess ja sisustusmess lükkuvad suve algusesse

PRESSITEADE.
Eesti Näituste AS
11.03.2020

Ehitusmess ja sisustusmess  lükkuvad suve algusesse. 1.- 4.  aprillini  ja 17.- 19. aprillini Eesti Näituste messikeskuses  toimuma pidanud rahvusvahelised messid Eesti ehitab ja Interjöör lükkuvad suve algusesse.

Arvestades Euroopa  epidemioloogilist olukorda, rahvusvahelisi liikumispiiranguid, eksponentide ja messikülastajate ohutust,  võttis Eesti Näituste AS vastu otsuse lükata aprillis toimuma pidanud ehitus- ja sisustusmesside toimumine  edasi.  Oleme konsulteerinud Terviseametiga ja valdkonna esindajatega ning sellest lähtuvalt otsustanud nimetatud messid korraldada käesoleva aasta mai lõpus ja juuni alguses, mil eeldatavalt epidemioloogiline olukord Euroopas on stabiliseerunud. Ehitusmess Eesti ehitab 2020 toimub 27. – 30. mail 2020 ning sisustusmess Interjöör  12.- 14. juunil 2020.   

Messide projektijuhtide Epp Sultsmanni ja Rano Normatova sõnul ei tulnud otsus messe edasi lükata kergelt,  arvestades, et tegemist on oma valdkonna suurimate erialamesside ja tähtsündmustega Eestis, mis omavad ka arvestatavat rahvusvahelist kandepinda.  „Siiski on meile tähtis  vastutustundlik käitumine oma klientide  ja messikülastajate suhtes ning  oluline järgida Terviseameti soovitusi tõkestamaks viiruse levikut Eestis.“

Kahtlemata omab messide edasilükkumine suurt majanduslikku mõju paljudele ehitusvaldkonnas tegutsevatele ettevõtetele ja ka messikorraldajale, sest suur hulk messiettevalmistusi on juba tehtud, kuid antud olukorras on inimeste ohutuse esikohale seadmine ainumõeldav otsus.   

Käesolevaks hetkeks väljastatud messikutsed kehtivad ka messide Eesti ehitab 2020  ja Interjöör 2020 uutel kuupäevadel.

Täpsem informatsioon:

Epp Sultsmann
Eesti ehitab 2020 projektijuht
epp@fair.ee

Rano Normatova
Interjöör 2020 projektijuht
rano@fair.ee