Eesti suurimal ehitusmessil pakuvad oma tooteid firmad 9 välisriigist

3.aprillil Eesti Näituste messikeskuses algaval Eesti suurimal ehitusmessil Eesti Ehitab 2019 on rahvusvaheline haare, eksponendid tulevad oma toodetega välja Šveitsist, Prantsusmaalt, Norrast, Saksamaalt, Ukrainast, Poolast, Leedust, Lätist ja Soomest.

 “Mitmekümne välismaise ettevõtete tung Eesti suurimale ehitusmessile oma tooteid pakkuma näitab nende kestvat suurt huvi Eesti ehitusturu ja Eesti ehitusettevõtete vastu,“  ütles Eesti Ehitab 2019 messi projektijuht Epp Sultsmann. „Välismaiste eksponentide suur arv muudab messi mitmekesiseks ja atraktiivseks messi külastajatele, sest rahvusvaheliste eksponentide kaudu jõuavad messile teadmised ja trendid teiste riikide ehitusturult.“

Kõige rohkem välismaiseid eksponente on Eesti suurimal ehitusmessil meie naaberriikidest Lätist ja Soomest, aga ka Leedust.

Leedu

Baltijos Brasta UAB Leedust tuleb ehitusmessile välja ehitusmaterjalidevalikuga, pakkematerjalidega, samuti dušikabiinide, tualettide ja kontorite vaheseintga. Leedust messile tuleva eksponendi Anjese UAB  põhitooted hõlmavad erineva eesmärgi ja erineva kujuga kruvisid. Lisaks müüvad nad käsi-tööriistu, elektrilisi tööriistu, metallitöötlus-, keevitus- ja muid tööriistu ja seadmeid. Baltijos Polistirenas UAB pakub erinevaid isolatsioonielemente. Messile oma tooteid tutvustama tuleva Enim UAB põhitegevusala on kõrgekvaliteediliste LED-valgustite ja valgustussüsteemide uurimis-, arendus, inseneri- ja tootmistööd sise- ja välistingimustes ning tööstuslikud, tänava-, haldushoonete, arhitektuursed LED välis- ja sisevalgustid. Fabrikas UAB tutvustab nutika  maja kodutehnika ja elektriseadmeid, uusimaid auhinnatud disainlahendusi  elamute ja kaubanduspiirkondade terrasside kütteseadmete paigaldamisel. Samuti iPadi kinnitusi, millel on ajatu disain ja intelligentne tehnoloogia ja kõrgekvaliteedilisi disainilüliteid. JUNG Vilnius UAB  on elektriseadmete ja –süsteemide varustaja, kelle tootevalikusse kuuluvad lülitid, pistikupesad, hämardid, andurid ja uuenduslikud kaugjuhitavad kodu automatiseerimise süsteemid, millega saab ühendada valgustuse, kardinad, ilmajaama, läbipääsusüsteemi ja audiosüsteemi. Leedust tuleb messile ka Siedle – hoonete elektrisüsteemide spetsialist Jung ja läbipääsusüsteemide spetsialist Siedle on ühendanud oma jõud. Traidenis UAB Tootevalikus bioloogilised reoveepuhastid,  õli- ja rasvapüüdjad, pumplad, keemiliselt vastupidavad mahutid ja suletud veekasutusega süsteemid kalakasvatustele. Vilma AB tutvustab messil kõrgekvaliteedilisi ja vastupidavaid elektripaigaldisi, nagu lülitid, pistikupesad, telefoni- ja arvutipistikud, kõlarite pistikud.

Läti

Balticfloc SIA Lätist tutvustab messil Lätis toodetud soojustusmaterjale ja tselluloosikiudu. Biodom 27 SIA tööks on kõrgekvaliteedilise biomassi põletamisel töötavate küttesüsteemide tootmine, mida siis ka messil tutvustatakse. Cewood SIA Lätist pakub messil kvaliteetseid puitkiud Cewood akustilisi, disain- ja ehitusplaate, mis  on looduslikud ja keskkonnasõbralikud. Eko Invest SIA Lätist tutvustab messil verandasid, talveaedu, klaaslükandsüsteeme, pergolaid ja auto katusealuseid. Elmets SIA Lätist tegeleb tööstustele kõikide vajalike väravate ja tarade müügiga ja tuleb messile välja sepisedetailide, INOX-süsteemide ja väravasüsteemidega, samuti on nende tegevusalaks värava automaatika, lisatarvikud, sepised, võtmed ja lukud, tara lamineerimine ja palju muud. Silts Nams SIA tutvustab ehitusmssil soojusisolatsioonimaterjale. Messil üles astuv Tenax SIA on aga Baltimaade suurim sandwich-paneelide ja soojusisolatsioonimaterjalide tootja. Lätist tuleb messile ka Noyanlar Group of Companies. Weis A  SIA tutvustab messil erinevaid kasvuhooneid.

Soome

Bang & Bonsomer Group  Oy Soomest tuleb messile välja nutikate materjalitehnoloogiatega. Polaria Oy tutvustab messil taaskasutatavad ja vastupidavad märgadele ruumidele mõeldud niiskuskindlaid lihtsa ja stiilse disainiga Soome tooteid. Recticel Insulation Oy on Euroopa turu juhtiv polüuretaanlahenduste tootja, pühendunud uute ja tõhusate isolatsioonilahenduste väljatöötamisele. Vieser Oy on Soome perefirma, mis on üle 40 aasta pühendunud esmaklassilisele disainile ja ‘tarkadele’ lahendustele valmistades uuenduslikke põranda äravoolu lahendusi. Finest Technologies Oy  tutvustab messil torustike hooldusega seotud seadmeid ja korstnate uuringu kaameraid.

Norra

Messile tuleva Norra firma Hunton Fiber Norrast põhitegevusala on  puitkiudplaatide tootmine ja müük tuulekaitse, turunduse ja heliisolatsiooni jaoks ning puitkiud-isolatsiooni tootmine.

Šveits

Šveitsi firma Siga tuleb messile ehituses kasutatavate   erinevate teipide,  membraanidega jms.

Poola

Ehitusmessile tutvustab oma tooteid ka Jokey Plastik Blachownia Spzoo Poolast, kes on üks juhtivaid plastpakendite tootjaid kogu maailmas omades  15 tootmisettevõtet 12 riigis ja kliente 80 erinevas riigis.

Saksamaa

Keimfarben GmbH Saksamaalt toob messile Keim mineraalvärvid, mis  on kaaliumsilikaadis segatud anorgaanilised värvipigmentid. Wedi GmbH põhitegevusalaks on veekindlate XPS ehitusplaatide ja süsteemide tootmine.

Prantsusmaa

Prantsuse firma Odice SA Prantsuse tootja on spetsialiseerunud passiivsele tulekaitsele. Nende tootvalikus on kõik vajalikud materjalid tulekindlate uste, vaheseinte, aknaluukide, klappide ja muude passiivsete tulekaitsekonstruktsioonide tootjatele -hermeetilised tihendid, mittepõlevad plaadid, isolatsioonimaterjalid, hermeetikud, tulekindlad ventilatsioonivõrgud.