Eesti suurim ehitusmess tutvustab uusimaid ehituslahendusi ja – materjale

 

4.-7. aprillini toimub Eesti Näituste messikeskuses rahvusvaheline ehitusmess Eesti ehitab 2018, kus ligi 250 ehitamisega ja ehitusmaterjalidega seotud ettevõtet tutvustavad ehitusala asjatundjatele ja -huvilistele hooaja uusimaid ehitusmaterjale ja ehituslahendusi.

„Messile tuuakse välja uusimad ja kaasaegseimad ehitusmaterjalid ja –lahendused, “ ütles messi Eesti Ehitab projektijuht Epp Sultsmann. “Samuti saavad messikülalised praktilistes töötubades küsida nõu otse spetsialistidelt, ning seminaridel teada suundadest ehitusega seotud erinevates valdkondades.“

Selleaastane Eesti Ehitab messi teabeprogramm keskendub Eesti ehitusturu arengusuundadele EV 100 lävepakul. Ka kulmineeruvad messil mitmed EV100 juubeliaasta konkursid: messil kuulutatakse välja Aasta Katus, Aasta Tehasemaja ning saab ülevaate äsja lõppenud konkursi  Aasta Betoonehitis parimatest töödest.

„Messile tasub tulla just seepärast, et nii mõnigi eksponent ajastab oma uute toodete või lahenduste esmatutvustuse just messi ajaks või toob messile tooteid, mida möödunud aastal veel polnudki,“ ütles messi projektijuht Epp Sultsmann.

Näiteks Airobot OÜ toob messile äsja turule jõudnud ning Eestis välja arendatud soojustagastusega elamuventilatsiooniseadmed. Airvitamin Grupp OÜ tutvustab messil uudseid soojuskiirgurite lahendusi koju ja tööstuslikesse tingimustessse. Ahjusepad OÜ tutvustab uusi nurgaklaasiga disainahjusid ja pelletkaminat, millel on  sisseehitatud Wi-Fi moodul, mis võimaldab seadme ühendada koduvõrguga või nutiseadmega. Eko Invest SIA toob messile näha uued klaasverandade ja terassiklaaside mudelid.

 

Sisukad seminarid

Kolmapäeval on messikülalised oodatud osa võtma tuletõkke – ja suitsuklappide ja suitsuluukide teemalisest seminarist. Samuti toimub kolmapäeval ehitusala koolitus erilistest katuselahendustest. Koolitusel projekteerijatele, arhitektidele, ehitusinseneridele ja ehitusettevõtjatele tulevad jutuks katuseaiad, käidavad katused ja liiklusega koormatud katused. Ka toimub messi avapäeval veel töötuba küttelahendustest ning Eesit IKT klastri ja puitmajaklastri koostööseminar.

Neljapäev on fassaadipäev

Neljapäev on ehitusmessil fassaadipäev.  Kogu päeva vältava fassaadipäeva seminari jooksul saab end kurssi viia olulisimaga, mis puudutab fassaadide ehitamist: fassaadi ehitusfüüsikast kvaliteedi kontrollini, kinnitustarvikutest uute standarditeni.

Samuti toimub neljapäeval seminar puitkonstruktsioonidest ning seminar sellest, millised on innovatiivsed materjalid ruumi heliisolatsiooniks.

Pottsepad on neljapäeval oodatud Eesti Pottsepad MTÜ üldkoosolekule, samuti saavad huvilised osa võtta nii küttelahenduste kui roomati ja lubikrohvi alasest töötoast.

Reedel keskendume energiasäästule

Reedel kutsume messikülalisi osa võtma kogu päeva vältavast seminarist „Energiasäästlik mõtteviis hoonetes – kuidas tegutseda?“. Seminaril saab ülevaate nii elamute rekonstrueerimise ja energiatõhususe nõuetest, kui erinevatest lahendustest energiatõhususe tõstmiseks: päikeseenergia kasutamisest kuni soojuspumpade ja energiakaevudeni, efektiivsetest ventilatsioonisüsteemidest küttesüsteemide renoveerimise lahendusteni.

Samuti toimub reedel seminar „Tegijale tegijale!“, kus antakse ülevaade tuleohutusest, kvaliteedist, lihtsusest ja uudsusest tööstuslikult viimistletud puitmaterjalides.

Reedel saab oma võtta ka erinevaid küttelahendusi tutvustavast töötoast kui töötaost, kus õpetatakse loodusvärve tundma ja kasutama.

Laupäeval ka lapsed ehitama

Laupäeval toimub seminar päikesepaneelide lahendustest eramajadele, töötuba roomati ja lubikrohvi kasutamisest ning töötuba erinevatest küttelahendustest.

Laupäeval saavad ehitusega sinasõbraks ka lapsed. Vivendi puidu- ja paberistuudio töötoas meisterdatakse puidust ja paberist esemeid. „Tule ja ehita linnule puidust maja või meisterda EV100 raames endale puidust lipumast, mille masti saab uhkelt lehvima tõmmata Eesti lipu! Puidust on võimalik meisterdada ka viskemängu, mobiilihoidjat. Paberist saab voltida palk- ja moodulmaju ning palju muud põnevat,“ kutsub Epp Sultsmann vanemaid ka oma lapsi laupäeval ehitusmessile kaasa võtma.

Eesti Ehitab mess keskendub innovaatiliste tehnoloogiate, ehituskonstruktsioonide ja -materjalide, -masinate, -seadmete ja -tööriistade esitlemisele; kinnisvaraarenduse, -hoolduse ja -halduse jpt teemade avamisele ning uusima oskusteabe, kogemuste ja oskuste levitamisele.

Täpsem info messil Eesti ehitab 2018 osalevate ettevõtete ja teabeprogrammi kohta on kättesaadav aadressil www.eestiehitab.ee