Värskeim ehitusinfo ehitusmessilt!

3.-6. aprillil toimub Eesti Näituste messikeskuses 26. rahvusvaheline ehitusmess Eesti ehitab 2024. Ligi 150 ehitamisega või ehitusmaterjalidega seotud ettevõtet ja organisatsiooni tutvustab ehitusala asjatundjatele ja -huvilistele kaasaegseimaid ehitusmaterjale ja -trende. Kasulik ja huvitav teabeprogramm on eelkõige köitvad ehitusekspertidele, ent tarkust on oodatud omandama ka ehitushuvilised.

Teemadering haarab kõiki ehitusturuga seotud valdkondi
Suurimate ekspositsiooniga on messil väljas Baltikumi suurim katusefermide ning Posi-Joisti talade tootja Tenter, Katusamaailm katusematerjalid ning Benders Baltic katusekivid, tänavakivid, moodulkorstnad, soklielemendid ja ehitusmaterjalid. Messilt leiab iga ehitaja endale uued rõivad CAT töörõivaste seast.

Esmakordselt on messil esindatud Ajax Systems koduvalvesüsteemid, SSQ SLATE looduslike katusekivide tootja, Soome tootja Skaala uksed ja aknad ning Hikmicro termovaatlusseadmed. Green Gravels pakub äärmiselt keskkonnasõbralikku kergkillustiku/klaasvahtkillustiku.

Messihallidest leiab laia valiku ehitusmaterjale – Bang & Bonsomer polüuretaan soojustus- ja kattematerjalid, Cltest ristkihtliimpuit, Ecopur PUR vaht, Hydro Extrusion alumiiniumprofiilid, Line-X AeroBarrier õhutihedustehnoloogia ning Puistemees puistevillad. Lisaks on stendiga väljas VRV Metals venitatud ja perforeeritud metalliga ning Isotex ehitusplokkide ametlik edasimüüja Warmcool.

D hallis on kütte-, ventilatsiooni-, kliima- ja sanitaartehnikalahendused. Suurimate ekspositsiooniga on väljas soojuspumpade, küttesüsteemide, konditsioneeride, niisutite ja kuivatite müügiga tegelev Kliimaseade ning Daikin, Thermia, Midea, Flexit, Solaredge, Longi, Wolf soojuspumpasid müüv Airwave. Lisaks leiab Ampere Plus energiasalvestus ja päikesepaneelide lahendused, SigmaSystems päikeseenergia ja salvestussüsteemid ning EFHOME termodünaamilised ja soojuspumba tehnoloogiad sooja tarbevee ja küttesüsteemide jaoks. 

Rahvusvahelised eksponendid tulevad Eesti ehitab messile oma toodetega välja Lätist, Leedust, Soomest, Poolast, Austriast, AÜEst, Saksamaalt ja Itaaliast. Poola PVC akende ja uste tootja AdamS, JUNG lülitid ja süsteemid Leedust, Brasta kaasilahendused ettevõtetele ja avaliku sektori organisatsioonidele. JCAD materjalivõtutarkvaraga saate hõlpsalt arvutada pindade, ruumide ja konstruktsioonide materjalikoguseid, koostada hetkega pakkumise. Messil on ka üks juhtivaid polüuretaansüsteemide ja polüesterpolüoolide tootjaid Kimpur.

Välialalt leiab moodul- ja elementmajad – Arel Plus saunamajad, Ecosaunad saunad ja kümblustünnid, Holder.ee moodulmajad ning Lasita Maja aiamajad. Lisaks on väliajal Sungate piirdeaiad ja läbipääsusüsteemid ning Saksa firma Jungheinrich tõstukite müük-rent ja Sanomar kinnisvarahoolduse- ja koristusteenustepakkuja.

Ehitusettevõtted ja ehitajad saavad nõu küsida valitsusasutustelt. Messil on esindatud Tööinspektisoon, Maksu- ja Tolliamet, Maa-amet ning Päästeamet. Kõik võimalikud küsimused saavad vastuse. Ergo kindlustab kõik ehitajad ning Kukkumiskaitse annab soovitusi töö ohutult tegemiseks.

Sisukad seminarid
Kogu messi vältel toimuvatel seminaridel ja töötubades jagavad Eesti parimad ehituse asjatundjad uudiseid ja kogemusi. Kolmapäeval, 3. aprillil toimub uuenenud Eesti standardi EVS 920–5 „Lamekatused“ tutvustus (Katusemaailm OÜ ja Ehitusala OÜ). Reedel, 5. aprillil toimub ESAKODA seminar teemasarjas “Energiasäästlik mõtteviis hoonetes – kuidas tegutseda?”, kus seekord keskendutakse EL hoonete energiatõhususe uuele direktiivile ning messist osa võtvad valitsusasutused viivad läbi teabepäeva “Teadmisi ehitusettevõttele”. Lisaks saab jälgida Säästvad Ehituslahendused ja MEISTRI krohvikoolitust. Laupäeval saavad ehitusega sinasõbraks ka lapsed.

Eesti Ehitab mess keskendub innovaatiliste tehnoloogiate, ehituskonstruktsioonide ja -materjalide, -masinate, -seadmete ja -tööriistade esitlemisele; kinnisvaraarenduse, -hoolduse ja -halduse jpt teemade avamisele ning uusima oskusteabe, kogemuste ja oskuste levitamisele.

3. aprillil kl 11-18
4. aprillil kl 10-18
5. aprillil kl 10-18
6. aprillil kl 10-17
Eesti Näituste messikeskuses