Eesti suurimalt ehitusmessilt saab väärt nõu nii ehitusettevõtja kui oma kodu rajaja

3.aprillil algab Eesti Näituste messikeskuses Eesti suurim ehitusmess Eesti Ehitab 2019, kus ligi 300 ehitamisega või ehitusmaterjalidega seotud ettevõtet tutvustab ehitusala asjatundjatele ja –huvilistele kaasaegseimaid ehitusmaterjale – ja trende. Kogu messi vältel toimuvatel seminaridel ja töötubades jagavad Eesti parimad ehituse asjatundjad uudiseid ja kogemusi.

 

„Ehitusvaldkonna erialamess keskendub innovaatiliste tehnoloogiate ja muude ehitajate jaoks oluliste teemade avamisele,“ ütles Eesti Ehitab 2019 messi projektijuht Epp Sultsmann. „Ehitusmaterjalide tootjad ja maaletoojad jagavad uusimat oskusteavet ja  kogemusi.“

 

„Kuna ehitusvaldkond areneb väga kiiresti, on ehitusmess vajalik nii ehitajatele kui oma kodu ehitamist plaanivatele inimestele,“ tõdeb Sultsmann. „Mess on kindlasti parim uute ehitusalaste teadmiste ammutamise koht Eestis, siit leiab vajaliku info nii ehitusvaldkonna professionaal kui oma kodu ehituse ja renoveerimisega tegelev majaomanik.“

Messikeskusese  4 statsionaarset halli, spetsiaalselt ehitusmessiks püstitatud kerghall   ning  avaväljakud mahutavad sel aastal ligi 250  messil osaleva ettevõtte viimaste aastate esinduslikuma väjapaneku.

Rahvusvahelised eksponendid tulevad Eesti Ehitab 2019 messile oma toodetega välja Šveitsist, Prantsusmaalt, Norrast, Saksamaalt, Ukrainast, Poolast, Leedust,  Lätist ja Soomest.

Messiga samal ajal toimuvad Eesti Näituste messikeskuses erinevad ehitusalased seminarid. Sel aastal on seminaride programm väga mahukas, toimuvad põhjalikud töötoad nii katuse kui fassaadide materjalidest ja paigaldamisest, ahjude energiatõhususest ja kütteautomaatikast kui ka energiasäästust ja tuleohutusest.

Messi teabeprogramm annab ülevaate  ka Eesti ehitusmaastiku suundumustest ja trendidest,  selle info toob  Ehitusala välkfoorumil messikülastajateni Eesti Konjunktuuriinstituudi direktor Marje Josing,“ ütles messi Eesti Ehitab projektijuht Epp Sultsmann.

 Messi avapäeva seminarideprogramm on katuselahendustest ja selle korraldab Katusemaailm OÜ.

Kõige mahukam on seminarideprogramm 4. aprillil, kus toimub nii ehituturu suundumuste üle arutlev  välkfoorum kui Eesti Katuse- ja Fassaadimeistrite Liidu ja EhitusKeskuse korraldatav fassaadipäev.

Reedel, 5. aprillil saab osaleda  seminaripäeval  energiasäästlikust mõtteviisist ning väisata seminari ahjude energiatõhususest ja kütteautomaatikast. Energisäästu Arenduskoja poolt korraldatavale seminaripäevale  tasub sammud seada kindlasti kõigil korteriühistuste juhtidel  aga ka individuaalmajapidamist renoveerida plaanijatel, sest   päeva jooksul saab väga  hea ülevaate energiasäästu võimalustest  ja kogemustest (korter)maja renoveerimisel.

Laupäevased seminarid on kütmisest ja tuleohtusest. Laupäeval tasub aga ehitusmessile tulla kindlasti koos lastega.  Vivendi puidu- ja paberistuudio töötoas meisterdatakse koos linnupesi.