Eesti ehitab 2022: Kohal kõik olulised valdkonnad

24. rahvusvahelisest ehitusmessist Eesti Ehitab 2022 võtab osa üle 100 ettevõtte ja organisatsiooni viiest riigist. Teemadering haarab kõiki ehitusturuga seotud valdkondi: muu hulgas leiavad külastajad infot ehitus-, konstruktsiooni-, katuse- ja fassaadimaterjalidest, toodetest on esindatud aknad ja uksed, trepid ja piirded, valgustehnika, kütte-, ventilatsiooni- ja kliimaseadmed, element- ja moodulehitised, ehitustehnika, maastikuehituslahendused. Messieksponaadid annavad hea ülevaate Eesti ehitusmaastiku suundumustest ja trendidest.

Suurima ekspositsioonipinnaga on seekord väljas üks juhtivamaid viimistluskrohvide ja fassaadivärvide ning soojusisolatsiooniliitsüsteemide kaubamärke Baumit. Samuti osaleb messil enam kui 30-aastase kogemusega Euroopa juhtiv katusekatete tootja Budmat ning Eesti kapitalil põhinev Aru Grupp AS, kelle tootmiskompleksi kuulub neli tehast: akna-uksetehas, trepitehas, maja- tehas ning liimpuidust komponenditehas.

Esmakordselt on messil väljas DynaBrac OÜ, kes toob Eesti turule ainulaadse püstakmooduli, mis lihtsustab ja kiirendab santehnilisi ja ventilatsioonitöid kuni 10 korda. Seda lahendust saavad ehitus- ja renoveerimistööde plaanimisel ja läbiviimisel kasutada korteriühis- tud, arhitektid, ehitusfirmad, moodulmajade ehitajad ja eramajade omanikud. Messil toimub ka MobiLED Estonia OÜ suure võimsusega EcoFlow DELTA seeria akujaamade esmaesitlus ning Jung toob messile hooblüliti LS 1912, mis ühendab klassikalise kaasaegse tehnoloogiaga.

Messilt leiab Kingspan fenool-, polüuretaan- ja vaakumisolatsioonimaterjale, Icy Getec isolatsioonivahtusid, Belgia tootja Nelissen kõrge kvaliteediga ökoloogilised 100% savist valmistatud savitelliseid, tellisplaate ning vuugisegusid. Esindatud on juhtiv betoon- ja teraskonstruktsioonide külmasillavabade kinnitusdetailide tootja Schöck ning tootmisettevõtetele kemikaale tootva Mapei ja hüdroisolatsioonimaterjale tootva POLYGLASS tooted.

Katuse- ja fassaadikattematerjalide valik on lai: 50 aastase garantiiga Heakatus kivipuistega teraskatused, Bestor katusekatte- ja fassaadikattematerjalid, StoneREX fassaadiplaadid ning bituumensindel katusekatted Owen Corning. Solarstone ehitisintegreeritavad päikesepaneelid asendab katusekivi, sindli, pleki, puitlaastu või mistahes muu traditsioonilise katusekatte innovaatiliste päikesepaneelidega.

Messil on üles ehitatud Baltikumi suurima katusefermide ja Posi-Joist talade tootja Tenter puitkonstruktsioon, Raitwood Puiduterminalide põhjamaisest okaspuidust viimistlus- ja ehitustooted ja Palmako liimpuittooted.

Viimaste toodetega on väljas Rotho katuseaknad, Hörmann uksed, Veepisar aknakatted ja privaatsust ühe klikiga tagav Nutikile.

Siseviimistlemiseks leitavad tooted on MOSO kvaliteetsed bambustooted nii sise- kui välistingimustesse, Lätis toodetud ülikvaliteetsed Cewood puitlaastplaadid lagede ja seinte viimistlemiseks ning Topcret mikrotsement.

Uued maasoojuspumbad, õhk-vesi soojuspumbad, vesi-vesisoojuspumbad leiate firmadelt Ecoheat Trading, Maaküte ja SigmaSystems. Airobot on Eestis arendatud isemõtlev soojus- ja niiskustagastusega ventilatsiooniseade. “Nutimaja” automaatikasüsteem sobib nii korteritesse, eramajadesse, kontoritesse kui tootmishoonetesse.

Õige töömees leiab messilt omale tööristad Makita stendi ning Varustaja24 välitelgi laiast valikust.

Messi välialalt saab näha näiteks Eestis valmistatud kvaliteetsest 40 mm termotöödeldud kuusest Munasauna, Baltichouse Productioni aiamaja ja sauna ning Lasita Maja poolt messiks disainitud 20m2 aiamaja. Messil ei puudu ka Soome ostetuim majatootja Kastelli, Haljas Houses poolt toodetav kaasaegseim saun Hele ning Eesti tootedisainiettevõte Saunum Saunas.

Silmailu pakuvad Balteco vannitoad, Decoland disainköögitehnika, Hansakamin kaminad ja ahjud, Läti vannitoatoodete tootja PAA tooted ning Saros Est valguslahendused sise- ja välistingimustesse.

Osalejate nimekiri leitav SIIT.

Messil näeme!